Arnold Mindell

Otwarte forum. Praktyka głębokiej demokracji

„Konflikt jest czymś przerażającym dla większości z nas”, mówi dr Arnold Mindell, autor dwudziestu książek znany na całym świecie ze swojej psychologii zorientowanej na proces – holistycznego paradygmatu łączącego założenia fizyki kwantowej, psychologii oraz pracy z ciałem.

Buy the book

Kindle Book from Amazon (soon)

Paperback from Amazon (soon)

Available Through Other Sites (soon)

Opis


Pasją Mindella jest tworzenie takich grup i organizacji, których członkowie z niecierpliwością czekają na procesy grupowe – spotkania, które ujawniają dynamikę grupy i są w stanie przemieniać konflikty w doświadczenia wzbogacające wspólnotę. Podczas tych spotkań, zwanych otwartymi forami, wszystkie głosy, myśli i uczucia, zwłaszcza te, których nikt nie chce wysłuchać, mogą być swobodnie wypowiadane. Jest to forma praktykowania głębokiej demokracji. Od 1992 roku jednym z głównych obszarów zainteresowań autora jest pogłębianie świadomości dotyczącej konfliktów grupowych. Wprowadzony przez niego model głębokiej demokracji polega na odkrywaniu struktury procesu, podążaniu za sygnałami, uświadamianiu sobie istnienia określonych ról, wpływu różnicy rang oraz innych mechanizmów funkcjonowania grupy i pokazuje, że pole grupy wpływa na nasze zachowanie bardziej niż chcielibyśmy to przyznać. Metoda ta znajduje zastosowanie nie tylko w korporacjach, rządach i ruchach społecznych, ale także w rodzinach oraz wszędzie tam, gdzie chcemy usprawnić przebieg dialogu społecznego.

O autorze

Dr Arnold Minell jest autorem dwudziestu książek, wśród których znajdują się takie pozycje jak O istocie snów, Quantum Mind i Psychologia i szamanizm. Światową sławę przyniosła mu jego innowacyjna koncepcja łącząca pracę ze snami, pracę z ciałem, terapię jungowską, procesy grupowe, świadomość, szamanizm, fizykę kwantową i metody rozwiązywania konfliktów.

Dr Mindell prowadzi warsztaty w Stanach Zjednoczonych oraz poza ich granicami, jest częstym prelegentem podczas konferencji naukowych, a także występuje jako specjalista w programach telewizyjnych i audycjach radiowych. Mieszka w Portland, w stanie Oregon.

DEEP DEMOCRACY EXCHANGE

DDX IS A PUBLISHING HOUSE WITH LABELS IN THE USA, POLAND, RUSSIA AND UKRAINE. IT IS PART OF THE DEEP DEMOCRACY INSTITUTE.